Děláte věci s opravdovým nadšením?


4152172921_d3d4e0f875_z

Zdroj obrázku: https://www.flickr.com/photos/evert-jan/4152172921/

Povím Vám jeden příběh, který se nám stal před pár lety v Praze. Měli jsme poukázku na odběr čokolády, ale bylo ji třeba vyzvednout osobně.

Vydali jsme se na místo. Měli jsme v plánu vyzvednout pouze čokoládu na níž jsme měli voucher, zaplatit a rychle se zase vrátit domu :).

Jakmile jsme dorazili na místo, zjistili jsme, že nejde o klasickou prodejnu. Byla to běžná kancelář, jen vyzdobená čokoládou v několika regálech regálech. Nebylo jí tady moc, jen pár čokolád na jednu přihrádku.

Místo rychlého úprku se nakonec stalo úplně něco jiného. Chlapík, jež nám čokoládu prodával, nebyl klasický prodejce, jež by se nám snažil za každou cenu prodat. Měl v sobě něco úplně jiného, mnohem důležitějšího, NADŠENÍ DO ČOKOLÁDY. Byla to jeho vášeň.

Dokázal o ní mluvit tak barvitě a zaníceně, až se nám sliny sbíhaly. Odkud čokoláda pochází, jak se zpracovává, jaké jsou rozdíly, jak se dováží a mnoho dalších informací.

Nejen, že jsme si nakonec koupili poukázkové čokolády, ale utratili jsme několik dalších stovek za čokolády, o nichž pouze mluvil.

A to nám ve skutečnosti vůbec nic neprodával, jen nám je představil s veškerou barvitostí, a tím odkud jsou, a jak se připravují :).

A co Vy? Prodáváte? Nebo mluvíte o věcech, jež máte rádi, s nadšením a velkým zápalem?

Opravdoví prodejci ve skutečnosti neprodávají, a přesto od nich lidé nakupují, a ještě je doporučují. Je to jen kvůli zápalu a entuziazmu, jež pro danou věc mají! Proto je tak důležité dělat, co máme skutečně rádi.


Petr Havránek
Jsem zakladatel projektu Každý den s citátem a autor knižní série Myšlenka v kapse. Pomáhám lidem měnit zaběhlá paradigmata, a bořit mýty o tom, jak život kolem nás funguje. Baví mě inspirovat. Baví mě učit se novým věcem. Baví mě, když to co dělám, má smysl.

Motivační diáře pro rok 2020 najdete tady